Spisovatelka Alena Beníšková napsala pro votické ochotníky autorskou pohádku

25.03.2023

"Kouzla noci svatojánské", tak se jmenuje autorská pohádka napsaná na míru votickým ochotníkům, spisovatelkou a novinářkou, Alenou Beníškovou z Kochnova u Votic

Osudové setkání aneb facebookový konkurz

Na konci roku 2022 jsme na facebooku zveřejnili inzerát, ve kterém jsme hledali nové členy a herce ochotnického spolku. Kromě mnoha herců a hereček se nám ozvala i Alena. Milá a sympatická spisovatelka a novinářka z Kochnova u Votic. 

Alena však netoužila být ochotnickou herečkou. Nabídla nám to, v čem tkví její největší síla a potenciál, autorská tvorba.

Napíši pro vás pohádku.

Naše srdce zaplesala a oči zaslzely.

Alena se přišla podívat na naší zkoušku, poznat nás, navnímat energii a v ten okamžik začala psát příběh. A ne ledajaký příběh. Začala psát pohádku Kouzla noci svatojánské.

Překrásná rodinná pohádka, kterou si děti zamilují a dospělé pohladí

A tak její rukou, v té nejkrásnější říší fantazie vznikl pohádkový příběh o mladé dívce Johance, moudré kmotřičce, vílách, skřítku, dobrosrdečném tatínkovi, ale i o zlé maceše Marijáně, knížepánu a touze po moci a bohatsví. 

A co myslíte vy? Zvítězí v naší nově připravované pohádce láska, moudrost a statečnost nebo lež, hamižnost a manipulace?

Přijďte se sami přesvědčit. 

Premiéru jsme naplánovali na polovinu června 2023

Nyní jsou za námi první čtené zkoušky a věříme, že vás naše nová pohádka okouzlí stejně jako nás!

Pohádka, která pohladí po duši

A nejen to! Brzy se dozvíte veliké překvapení! 

Kromě nádherné pohádky se můžete těšit na úžasnou spolupráci, mnoho hostů a skvělých lidí, kteří se rozhodli Divadlo Votice a celý projekt podpořit.

Iva Jirovcová