Andrea Stránská

Andrea žije na Buchově u Votic. Její prací, koníčkem a životním stylem jsou koně. Na Buchově vlastní a provozuje jezdecký klub Atrej. Věnuje se převážně výcviku mládeže a jejich přípravě pro sport a reprezentaci ČR.

Divadlo je jejím koníčkem už od dětství. Na základní škole docházela do dramatického kroužku a recitovala po soutěžích ČR. Divadlo chtěla studovat, ale koně ji uchvátili natolik, že jim obětovala život a herectví zůstalo koníčkem.

Andrea dlouhodobě působila v pyšelském ochotnickém souboru pod vedením Bohumila Gondíka.

Herectví se jí podařilo propojit s koňmi díky tomu, že se zúčastňuje a pomáhá spolupořádat rytířské turnaje a turnaje Amazonek, kde je jak jezdecké umění, tak herectví nádherně propojeno.

Andrejka si nás všechny získala svým velkým nasazením a oddaností k divadlu. Je to žena činu, která vždy udělá to, co slíbí a pomůže se vším, co je potřeba. Neváhá vzít do ruky pilu a vrtačku a během pár dní vyrobit pojezdné kulisové rámy. U Andrejky člověk vždycky ví na čem je, neboť pořekadlo "co na srdci, to na jazyku" u ní platí dvojnásob. Jsme moc rádi, že máme v souboru takovou posilu! Jak po herecké, tak lidské stránce.